Foto Flickr/s.yume (CC BY 2.0)

27 let Jágrovy kariéry v grafech: Podívejte se, jak stoupá hvězda nejlepšího českého hokejisty

Jaromír Jágr bude i jako pětačtyřicátník oporou Floridy v boji o postup do play-off. Do týmu se mu po zranění vrátili spoluhráči z útoku a i ze statistik české „osmašedesátky“ je patrné, že si i v hokejově pokročilém věku drží vysokou produktivitu. K narozeninám si navíc může nadělit překonání dalšího milníku.

Číst dál

Jágrovi se v aktuálním ročníku sice nedaří navázat na minulou sezonu, ve které s Floridou nasbíral během základní části 66 bodů, přesto je ale třetím nejproduktivnějším hráčem Panterů a stále patří i mezi nejlepší Čechy.

V posledních měsících navíc překonal Marka Messiera na druhém místě historického kanadského bodování a dnes, v den svých 45. narozenin, bude útočit na bod číslo 1900.

Srovnat jeho kariéru s konkurenty můžete v grafu, který zobrazuje vývoj získaných bodů vybranými legendami NHL. Zatímco křivka Wayna Gretzkého míří strmě vysoko k jeho téměř 3000 bodům, Gordie Howe se vyznačoval hokejovou dlouhověkostí, takže se jeho linie táhne několika desetiletími.

Druhý graf vybrané hráče srovnává podle toho, v jakém věku dosahovali svých bodových milníků.

Za největší hvězdu historie je mnohými považován Wayne Gretzky, a to mimo jiné proto, že si za svou bohatou kariéru v NHL připsal nejvyšší počet gólů, nahrávek i bodů.

V porovnání s ním sice Jágr v bodovém průměru na zápas prohrává, ale na druhé straně jeho produktivita v závěru kariéry neklesá tak rychle, jako tomu bylo v případě kanadské legendy.

27 let Jágrovy kariéry v grafech: Podívejte se, jak stoupá hvězda nejlepšího českého hokejisty