Než se rozhodnete: Poslechněte si názory kandidátů, kteří postoupili do druhého kola senátních voleb

V prvním kole senátních voleb bylo nejúspěšnější hnutí ANO. Jeho kandidáti postoupili do druhého kola ve 14 obvodech se 27. Adepti ČSSD a KDU-ČSL postoupili v devíti obvodech, ODS v pěti. Čtyři želízka v ohni mají Starostové a nezávislí spolu se Starosty pro Liberecký kraj. Návrat do Senátu možná čeká TOP 09 díky třem finalistům.

Číst dál

Český rozhlas položil všem kandidátům stejných šest otázek. Na odpovědi měli všichni shodný časový limit. Poslechněte si jejich odpovědi před druhým kolem senátních voleb, které se koná v pátek 14. a v sobotu 15. října.

Podoba volebních vizitek je pro kandidáty jednotná. První otázka zní „Proč by lidé měli volit právě vás?“ a na odpověď mají všichni jednu minutu. Časový limit u dalších pěti otázek je 30 sekund. Kandidáti samozřejmě můžou odpovědět v kratším čase, ušetřené sekundy se ale nepřevádějí.

Český rozhlas se tedy dále ptal:

Kandidáti do Senátu sice všechny otázky předem znali, při natáčení ale museli odpovídat z hlavy a na první pokus. Nemohli tedy mít před sebou připravený text ani poznámky na papíře nebo v mobilním telefonu či tabletu. Někteří ale nabídku na natočení volební vizitky odmítli.

Rozhovory s jednotlivými kandidáty se ve vysílání Českého rozhlasu objeví postupně. Pořadí určil los, na který dohlížel notář.

Stejný prostor nabídl Český rozhlas také lídrům všech krajských kandidátek.

Než se rozhodnete: Poslechněte si názory kandidátů, kteří postoupili do druhého kola senátních voleb