Tři reportéři na cestě předvolební Amerikou. Sledujte je krok za krokem

Jde vlastně o rychlé zápisky z cest. Anebo chcete-li: o cestopis věku sociálních médií. Nabízíme twitterový záznam reportážní cesty zpravodajů Českého rozhlasu, kteří v USA sledují volební zápas mezi Hillary Clintonovou a Donaldem Trumpem.

Číst dál

Florida. Ohio. Pensylvánie. Klíčové státy, které mohou zamíchat výsledkem prezidentských voleb v USA. Nejen tam se chystají zpravodajové Českého rozhlasu. Reportér Jan Šmíd míří do tradičních bašt republikánů. Lenka Kabrhelová zase sleduje předvolební mítinky v místech, kde tradičně vyhrávají demokraté. Trojici zahraničních zpravodajů doplňuje Jan Bumba, který zve do improvizovaného studia ve Washingtonu politology, komentátory či podnikatele.

Všechny své postřehy, jimiž budou až do voleb zásobovat Český rozhlas Radiožurnál a Plus, současně budou sdílet na sociálních sítích. Aby vám žádný z jejich příspěvků neunikl, stačí sledovat jediné místo – mapu, která zobrazuje všechny jejich tweety. A to vždy z konkrétní lokace, kde rozhovor či fotografii pořídili.

Zprávy, komentáře a rozhovory k americkým volbám můžete číst i ZDE.

Tři reportéři na cestě předvolební Amerikou. Sledujte je krok za krokem